Arteryel Ülserler

Damar tıkanıklığı; bacak yaralarına ve ilerleyen vakalarda ayak parmakları, ayak ya da bacak kesimine kadar giden üzücü tablolar ortaya çıkarmaktadır. Bu vakalarda bacaklarda açılan yaralar genellikle derin yaralardır ve yaraların iyileşmesi uzun süreler alabilmektedir.
Arteryel ülserlerin tedavisi; mümkün olduğunca yeterli kan akımını sağlayacak cerrahi düzenlemenin yapılmasıdır. Sigara içimi bırakılmalı, DM ya da diğer sistemik hastalıklar kontrol edilmelidir. Orta şiddetli egzersizler kollateral oluşumuna yardımcı olurken, yatak başının 4-6 inch (10-15 cm.) kaldırılması yer çekimine bağımlı dolaşımı geliştirmektedir. Bacaklar sıcak tutulmalı, fakat termal hasardan korunmak için sıcakla direkt temastan kaçınılmalıdır. Hastalara ayak bakımı hakkında ayrıntılı bilgiler verilmelidir.

Hastalarımız

İki aya yakın bir süre ile yara tedavisi gören hastamız iyileşememesi ve bunun yarattığı psikolojik sıkıntılar nedeni ile kurumumuza müracaat etmiştir. Yapılan tedavi protokolü sonrasında yaraları 45 günde tamamen iyileşmiş olarak hayatına devam etmektedir.

Hakkımızda

Ardis Sağlık Hizmetleri; "Yara Bakımı" ve "Yara Tedavi" konularında inovatif yaklaşımları ele alarak, ürün ve hizmet olarak ihtiyaç duyulduğunda farklı bir bakış açısyla hasta ve yakınlarının yaşam standartlarını korumayı misyon edinmiştir.

Adres: Altunizade Barbaros Mh.
Atalar Sitesi, 15 Blok No:4C D:2
Üsküdar İSTANBUL
Telefon: +90 (216) 474 88 84
Fax: +90 (216) 474 88 84
Mobile: +90 (538) 514 55 60
Email: info@ardissaglik.com.tr Email: info@ardissaglik.com.trCopyright 2019 - Ardis Sağlık. Tüm hakları saklıdır.
by LOOFT +

Güncel Tweetler