Venöz

Venöz yetmezlikte temelde olan olay toplardamarlar içinde kan basıncının artmasıdır. Bu genel olarak derin ven trombozu gibi bacak toplardamarlarda pıhtının oluşması sonucu kapakların bozulması, kan akımının engellemesi ya da toplardamarlarda kapakların çeşitli nedenlerle işlevlerini kaybetmeleri sonucunda gelişir. Venöz ülserler daha çok ayak bileği ve bacağın ön kısmında görülür. Varis ilerledikçe kan dolaşımı problemlerine yol açmaktadır. Kan dolaşımının yeterli döngüde olmaması hücrelerin oksijen alımını bozar ve yaralara neden olur. Varis ülserleri tedavisi zor ve hasta tarafından uzman görüş alarak tedavisinin gerçekleştirilmesi gereken yaralardır. Takibi yapılması ve uzman doktorlar tarafından gerekli görüldüğü takdirde cerrahi müdahale yoluyla tedavisinin gerçekleşmesi gerekir.

Hastalarımız

İki aya yakın bir süre ile yara tedavisi gören hastamız iyileşememesi ve bunun yarattığı psikolojik sıkıntılar nedeni ile kurumumuza müracaat etmiştir. Yapılan tedavi protokolü sonrasında yaraları 45 günde tamamen iyileşmiş olarak hayatına devam etmektedir.

  • #
  • #
  • #
  • #
  • #

Hakkımızda

Ardis Sağlık Hizmetleri; "Yara Bakımı" ve "Yara Tedavi" konularında inovatif yaklaşımları ele alarak, ürün ve hizmet olarak ihtiyaç duyulduğunda farklı bir bakış açısyla hasta ve yakınlarının yaşam standartlarını korumayı misyon edinmiştir.

Adres: Altunizade Barbaros Mh.
Atalar Sitesi, 15 Blok No:4C D:2
Üsküdar İSTANBUL
Telefon: +90 (216) 474 88 84
Fax: +90 (216) 474 88 84
Mobile: +90 (538) 514 55 60
Email: info@ardissaglik.com.tr Email: info@ardissaglik.com.trCopyright 2019 - Ardis Sağlık. Tüm hakları saklıdır.
by LOOFT +

Güncel Tweetler